Ako koronavírus ovplyvní realizáciu obhliadok?

Nedávno som na Refresher.sk písal článok o tom Aký bude mať dopad koronavírus na vývoj cien nehnuteľností, nielen v SR, ale aj v Košiciach. Ako sa však zmení správanie ľudí pri realizácii obhliadok? Ako sa k tomu postavia makléri?

Čo robiť, aby bol záujem o reality z pohľadu maklérov?

V prvom rade je potrebné si uvedomiť, že nikto sa nechce ohroziť koronavírusom, ani maklér, ani klient.

Makléri sa budú, samozrejme, snažiť prinášať čo najviac informácií o realitách, ktoré budú mať v ponuke a tak využijú všetky doteraz používané metódy, či už to sú fotografie (snáď už „niektorí“ aspoň začnú fotiť aspoň tak, aby to malo zmysel, ak nevedia nech si pozrú môj kurz Ako fotiť reality), potom videá, ktoré rastú na popularite v poslednej dobe.

A nakoniec si myslím, že sa začnú do popredia „tlačiť“ najmä 3D prehliadky nehnuteľností, ktoré dokážu poskytnúť najkomplexnejší obraz o prezentovanej nehnuteľnosti, či už je do dom, byt, či iná komerčná nehnuteľnosť.

Obhliadky moderne z domu

Každopádne, pre obavy z koronavírusu sa zmení intenzita osobných stretnutí na obhliadkach, ako aj počtu prítomných na obhliadke a budú sa viac využívať moderné spôsoby obhliadok nehnuteľností, medzi ktoré patria najmä videoobhliadky, či 3D prehliadky nehnuteľností.

Dokázali by ste si kúpiť nehnuteľnosť prostredníctvom 3D prehliadky?

Myslím, že áno. Prečo? Pretože, ak si je niekto schopný kúpiť „obrázok projektu“, keď sa ešte len plánuje stavať nový projekt, určite by to zvládol aj pomocou 3D prehliadky, kde už vidí skutočný stav a k tomu už daná nehnuteľnosť existuje.

Podľa štatistiky až 95% záujemcov radšej zavolá na ponuku s 3D prehliadkou, 20 % získaných ponúk získa maklér bez návštevy nehnuteľnosti, pomocou 3D prehliadok je možné predávať nehnuteľnosť za vyššiu cenu o 4-9 % a skráti sa doba na trhu až o 31%.

Okrem toho je možné mať v prípade 3D prehliadky pôdorys 2D, či 3D, mať možnosť sa „prejsť“ po nehnuteľnosti nielen na počítači, či mobile, ale aj prostredníctvom VR okuliarov, čím získate ešte dokonalejšiu predstavu o ponuke.

Netvrdím, že teraz je potrebné realizovať kúpu nehnuteľnosti len cez 3D prehliadku, ale pomocou 3D obhliadky dokážete prezentovať nehnuteľnosť komplexne, pričom eliminujete „zbytočné“ obhliadky a záujemca, ktorý príde na fyzickú obhliadku už vie čo môže skutočne očakávať a je skôr pripravený sa rozhodnúť.

Takže, ak plánujete v blízkej budúcnosti predaj bytu, či domu, odporúčam voliť makléra alebo realitnú kanceláriu, ktorá túto možnosť ponúka, zvýšite tak atraktivitu ponuky a eliminujete osobný kontakt.

Realitný maklér a expert na reality, realitný bloger.
V realitách sa pohybujem už vyše 11 rokov, pričom využívam všetky nadobudnuté skúsenosti z oblasti správy bytových domov, marketingu, či práva.
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.