Prenajať byt v Košiciach bude opäť náročnejšie, prichádza silná konkurencia

Ak ste v minulosti kúpili nehnuteľnosť ako investíciu za účelom prenájmu so ziskom zbystrite pozornosť. Prichádza silná konkurencia vo forme komerčného krátkodobého a dlhodobého prenájmu bytov v Košiciach.

Kto bude udávať trend pri prenájmoch v Košiciach?

Silná a skúsená developerská spoločnosť, ktorá stojí aj za jedným z najväčších developerských projektov v Košiciach (Rezidencia pri radnici), bude udávať trend aj v oblasti prenájmu nehnuteľností na bývanie v Košiciach.

S výstavbou svojho projektu na Štúrovej ulici pri Steel Arene, ktorý vzbudil pozornosť začala developerská spoločnosť ešte v roku 2017 a tento projekt sa blíži k dokončeniu. Termín dokončenia je plánovaný v roku 2020. Nájdete tu administratívu, obchodnú pasáž, či plánovaných 151 bytov. Byty v tomto projekte budú pripravené na okamžitý prenájom aj s doplnkovými službami.

Aký bude trend prenájmu bytov v Košiciach?

Prenájom bude náročnejší. V Košiciach sa dokončujú viaceré projekty. Jedným z nich je Thurzovka, kde sa predávali byty ako investičné.

Ďalším dôležitým projektom je už spomínaný projekt na Štúrovej ulici. Tu budú v ponuke 1-kk až 3-kk apartmány, ktoré predstavujú širokú a žiadanú ponuku bytov, pričom zaplnia ponuku bytov na prenájom, ktorej bude náročné konkurovať obzvlášť v dnešnej dobe. Práve nastavená cenová politika projektu na Štúrovej bude výrazne ovplyvňovať cenový trend prenájmu bytov v Košiciach aj vlastníkom bytov, prenajímateľom.

Nielen počet bytov, ale aj lokalita, či lukratívnosť v podobe komfortného prístupu, parkovania, či služieb môžu spraviť vrásky nie jednému prenajímateľovi v Košiciach a prenajať byt pre určitú cieľovú skupinu bude náročnejšie.

Je vhodný čas na predaj bytu?

Všetko závisí od konkrétnej nehnuteľnosti, ako aj majiteľa bytu znášať prípadné riziká z výpadku príjmov plynúcich z prenájmu.

Avšak, vo všeobecnosti môžeme konštatovať, že ak bola nehnuteľnosť kupovaná za účelom prenájmu, pričom vzhľadom na aktuálnu situáciu, ako aj možnú dlhodobejšiu a náročnejšiu schopnosť prenájmu bytu, by som určite túto možnosť v súčasnej situácii na mieste prenajímateľa zvažoval.

Všetko závisí aj od času kúpy nehnuteľnosti, investovaných finančných prostriedkov, spôsobu financovania (hotovosť, či hypotekárny úver), ale aj potreby hotovostných zdrojov, ako aj priorít vlastníka a pod.

Nakoľko sa môže stať, že držanie dlhodobo neobsadeného bytu sa stane pre vlastníka nerentabilným. Konečné rozhodnutie je však na vlastníkovi a závisí aj od jeho osobných krátkodobých, či dlhodobých cieľov.

Ak uvažujete nad predajom, či prenájmom bytu alebo sa jednoducho chcete o predaji nehnuteľnosti poradiť, rád vám pomôžem.

S využitím najnovších trendov pri predaji nehnuteľností ako sú 3D prehliadky, či propagáciou na sociálnych sieťach spoločne úspešne zrealizujeme váš zámer, aby ste vyťažili z predaja maximum.

Realitný maklér a expert na reality, realitný bloger.
V realitách sa pohybujem už vyše 11 rokov, pričom využívam všetky nadobudnuté skúsenosti z oblasti správy bytových domov, marketingu, či práva.
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.